Warsztaty Archeologiczne 18-19 sierpnia 2011

Kilka lat temu samorząd Nowej Słupi podjął inicjatywę utworzenia Centrum Kulturowo−Archeologicznego, które będzie stanowić trwałe zaplecze dla badań i pokazów związanych ze starożytnym centrum metalurgii żelaza. Tegoroczny festyn będzie jednocześnie otwarciem nowego obiektu, który powinien stanowić znaczącą atrakcję promujacą archeologiczną spuściznę o znaczeniu europejskim.

Przedmiotem ekspozycji na terenie Centrum będą struktury mieszkalne i gospodarcze odtworzone na podstawie badań archeologicznych stanowisk kultury przeworskiej oraz obiekty nawiązujące do pogranicza Imperium Rzymskiego zlokalizowane w powstałej dla celów edukacyjnych strefie „rzymskiej”.

Otwarcie tego wyjątkowego parku tematycznego rozpocznie się już w dniach 18 i 19 sierpnia w ramach Warsztatów Archeologicznych poprzedzających właściwe Dymarki Świętokrzyskie, które tradycyjnie odbędą się w sobotę i niedzielę – 20 i 21 sierpnia 2011 roku. Mamy zatem wyjątkową możliwość zaproszenia do Nowej Słupi, do wspólnego z nami odkrywania tego, co dziś jest stare a kiedyś było nowe przez cztery dni pod koniec okresu wakacyjnego.

źródło: dymarki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

css.php
Przejdź do paska narzędzi